Maraton

Distanser, starttider, klasseinndeling og startkontingent

Det aller meste av løypene er grusveier, men noe asfalt. Maratonløypa er to like runder halvmaraton. For alle distansene vil start og mål være ved Svalbardhallen (idrettshallen).

Distanser og klasseinndeling:

Maraton (42,195 km), damer og herrer, kr. 500,-

Halv Maraton (21,0975 km), damer og herrer, kr. 400,-

Klasser: 16 – 19 år, 20 - 29 år, 30 - 39 år, 40 - 49 år, 50 - 59 år osv.

Alder regnes pr 31.12.2012.

----------------------

 Spitsbergen Mila (10 km), damer og herrer, kr. 250,-

Laveste alder 11 år

 Spitsbergen Mila (10 km), trim uten tid, kr. 200,-

Ingen aldersgrense eller klasseinndeling

------------------------

 Spitsbergen Sprinten (3 km), gutter og jenter, kr. 50,-

Klasser: 11 – 13 år og 14 – 15 år

Øvre aldersgrense 15 år.

 Starttider:

Maraton, (42,195 km): kl. 10.00

Halv Maraton, (21,0975): kl. 11.30

Spitsbergen Mila (10 km): kl. 12.30

Spitsbergen Sprinten (3 km): kl. 12.45

Utrustning

Man kan vente seg en temperatur mellom 0 og 10 plussgrader i juni måned. Det er ikke uvanlig med vind, tåke eller regn.

Vindtett løpeutstyr med lange armer og bein er fint. Lue og hansker bør også være med.

Arrangementskontor, garderober

Løpskontoret i Svalbardhallen er åpent fredag 6. juni 2014 kl. 18:00-20:00.

Utdeling av startnummer, informasjon, kafé og salg av effekter skjer her. Vi markerer vårt 20 års jubileum i 2014!

Svalbardhallen har gode garderober og dusj. Her finner du også svømmehall, treningsrom og badstu. For åpningstider og priser, se Longyearbyen lokalstyre/ Svalbardhallen.

Løypeprofil og løypekart

Løypekart alle distanser

Vårt løypekart er under bearbeidelse. Start fra Svalbardhallen, ned mot sjøområdet, til venstre inn mot Adventdalen, snu ved Isdammen, følg veien langs sjøkanten ut til flyplassen, retur til sentrum og Svalbardhallen. Denne runden tilsvarer ca. 21 km. Maraton deltakere løper denne runden 2 ganger.

Resultater 2011

 

 

 

 

Spitsbergen Marathon results 2011

Resultat Helmaraton Kvinner

       
               
Nr Startnr fornavn etternavn land Klubb klasse Resultat
1 2 Mira Karppinen Norge   K 21-30 04:04:07,42
2 1 Jessica Wilson United Kingdom   K 21-30 04:17:03,37
               
1 4 Susanne Sloth Larsen Danmark   K 41-50 04:05:55,50
2 3 Reidun Svendsen Norge   K 41-50 05:05:03,26
               
1 6 Kirsten Falk Danmark Blovstrød Løverne K 51-60 04:09:21,37
2 7 Sibylle Scherer Germany   K 51-60 05:59:01,00
               
  Resultat Helmaraton Menn        
               
Nr Startnr fornavn etternavn land Klubb klasse Resultat
1 12 Olle Dahlberg Norge   M 21-30 03:01:12,16
2 13 Roy Löser Germany   M 21-30 03:22:05,36
3 10 Michael Taylor United Kingdom Hunter's Bog Trotters M 21-30 03:40:49,83
4 14 Torbjørn Taskjelle Norge   M 21-30 03:52:02,70
5 9 Matthew Schutz USA   M 21-30 03:55:44,39
6 8 Kim Senger Norge   M 21-30 04:49:51,38
               
1 16 Emiel Ubink Netherlands   M 31-40 03:26:32,87
2 38 Tore Mortensen Norge Justervesenet Bil M 31-40 03:32:10,61
3 15 Bernd Armbruster Switzerland   M 31-40 03:53:26,66
4 18 Javier Fraga Hernandez Switzerland   M 31-40 04:18:53,11
5 17 Jason Mayfield USA   M 31-40 05:27:59,40
6 20 Peter Vogel Germany   M 31-40 DNF
7 21 Sven Sinen Germany   M 31-40 DNF
8 40 Christoph Steyer Germany   M 31-40 DNF
               
1 23 Bengt Nilsson Sverige   M 41-50 03:22:53,73
2 29 Wilhelm Schneeberger Austria 0 M 41-50 03:32:09,85
3 24 Ernst Fink Austria   M 41-50 03:38:43,27
4 25 Marcel Vlastuin Netherlands   M 41-50 03:54:06,80
5 27 Siegmar Sendzik Germany Group Lauf-Abenteuer M 41-50 04:55:19,39
6 26 Olaf Gundlach Germany Group Lauf-Abenteuer M 41-50 05:11:41,70
               
1 31 Göran Karnfält Sverige   M 51-60 03:13:32,60
2 30 Dag-Tore Svendsen Norge   M 51-60 03:41:57,37
3 32 Jörgen Larsson Sverige   M 51-60 03:56:44,23
4 33 Karsten Kobbernagel Danmark Blovstrød Løverne M 51-60 04:09:20,83
5 22 Andreas Kaemper Germany Group Lauf-Abenteuer M 51-60 DNF
               
1 37 Tenho Lauri Finland   M 61-70 04:22:41,67
2 39 Kurt Andreasen Danmark Puls 3060 Espergærde M 61-70 04:44:34,76
               
  Resultat Halvmaraton Kvinner        
               
Nr Startnr Fornavn Etternavn Land Klubb klasse Resultat
1 104 Ute Schaarschmidt Germany   K 21-30 01:51:23,63
2 102 Ingvild Steinnes Luteberget Norge   K 21-30 01:58:09,56
3 103 Kajsa Boll Sverige   K 21-30 02:01:22,85
4 124 Pernilla Carlsson Sverige Longyearbyen Dykkerklubb K 21-30 02:15:39,70
5 101 Erin Schutz United States   K 21-30 02:27:28,33
               
1 107 Pernille Bronken Eidesen Norge   K 31-40 01:56:46,42
2 106 Marianne Denstad Norge   K 31-40 02:08:05,65
3 105 Emma Johansson-Karlsson Svalbard and Jan Mayen   K 31-40 02:24:07,96
               
1 108 Conny Lukas     K 41-50 02:02:49,08
2 111 Trine Håkonsen Norge   K 41-50 02:04:16,52
3 109 Petra Baenziger Germany Group Lauf-Abenteuer K 41-50 02:14:31,87
4 110 Silvia Koschwitz Germany   K 41-50 04:01:58,73
               
1 123 Elisabeth Bergstrøm Norge Svalbard Turn K 51-60 02:10:03,18
               
1 112 Kirsten M. Stifjell Norge   K 61-70 02:23:26,34
               
  Resultat Halvmaraton Menn        
               
Nr Startnr Fornavn Etternavn Land Klubb klasse Resultat
1 115 Michael Kampffmeyer Germany UNIS M 11-20 01:39:34,93
2 113 Marcus Moltzau Christiansen Norge   M 11-20 01:44:46,71
               
1 118 Yann Rashid Norge UNIS M 21-30 01:37:47,55
2 116 Sebastian Schlögl Germany UNIS M 21-30 01:39:11,02
3 117 Sergiy Sukhorukov Norge Mannskoret M 21-30 01:43:55,13
               
1 125 Jan Olav Sæter Norge Longyearbyen Brannvesen M 31-40 01:52:42,12
2 126 Stein-Ove Johannessen Norge Svalbard Turn M 31-40 02:11:40,65
               
1 128 Bjarne Petersen Grønland   M 41-50 02:13:50,40
               
1 121 Walter Baenziger Germany Group Lauf-Abenteuer M 51-60 02:05:16,19
2 119 Dirk Zijlstra Netherlands   M 51-60 02:18:21,17
3 129 Peter Petersen Færøerne Treysti Færøerne M 51-60 02:35:59,78
               
1 127 Renè Bloem Netherlands Astrea Poopgroep M 61-70 02:15:04,12
2 122 Gerrit Helsma Netherlands   M 61-70 02:18:21,17
               
               
               
               
  Resultat 10 km med tid Kvinner      
               
Nr Startnr Fornavn Etternavn Land Klubb klasse Resultat
1 208 Tine Thorstensen Norge   K 00:50:26,07
2 203 Elvira Björk Norge   K 00:51:03,82
3 230 Liv Asta Ødegaard Norge Svalbard Turn K 00:53:51,34
4 211 Selma Ubels Netherlands   K 00:56:05,05
5 242 Sarah Bobbe USA   K 00:56:17,47
6 209 Birgitta Karnfält Sverige   K 00:56:50,18
7 207 Mariann Leland Norge   K 00:56:58,21
8 243 Jenny Schön Sverige   K 00:57:40,65
9 239 Kjersti Gjedrem Norge   K 00:58:04,65
10 202 Sandra Moltzau Christiansen Norge   K 00:59:32,78
11 235 Stine Lyse Klevengen Norge Hadeland Trekkhundklubb K 00:59:34,32
12 247 Karen Cotten USA   K 01:00:52,20
13 204 Lucie Strub-Klein Svalbard and Jan Mayen   K 01:01:16,77
14 213 Lene Finholt Thygesen Norge   K 01:01:23,69
15 215 Yvonne Nilsson Sverige   K 01:02:17,48
16 206 Katharina Schindl Switzerland   K 01:12:10,45
17 214 Trine Knobel Norge   K 01:13:12,72
18 216 Ida Helsma-Schuiten Netherlands   K 01:15:01,52
19 252 Tone Terjesen Norge   K 01:25:01,56
20 248 Eline Lorentsen Norge Svalbard Turn K 01:26:34,98
21 250 Marit Melby Norge Svalbard Turn K 01:26:35,25
22 210 Kjærsti G. Kultorp Norge   K 01:33:03,78
23 233 Stine Skadberg Norge Svalbard Turn K 01:37:25,41
24 237 Pia Bronken Eidesen Norge Svalbard Turn K 01:37:25,71
               
  Resultat 10 km med tid Menn        
               
Nr Startnr Fornavn Etternavn Land Klubb klasse Resultat
1 220 Christian Svarstad Norge Svalbard Turn M 00:40:34,51
2 238 Øystein Varpe Norge   M 00:45:22,85
3 258 Magnus Berg Norge Svalbard Turn M 00:47:12,42
4 221 Leif-Erik Stormoen Norge   M 00:47:24,67
5 225 Bjørn Årseth Norge   M 00:48:06,00
6 234 Jonas Lissner Norge   M 00:48:09,00
7 254 Troels Ørsted Yttredal Danmark   M 00:48:11,22
8 245 Snorre Olaussen Norge UNIS M 00:48:38,33
9 251 Halvor Olsen Norge Svalbard Turn M 00:48:46,39
10 257 Borislav Pavlovic Serbia Svalbard Turn M 00:51:14,65
11 219 Stefan Leopold Gross Austria   M 00:51:50,77
12 249 Nils Lorentsen Norge Avinor M 00:54:15,76
13 241 Benjamin van der Veen Netherlands   M 00:55:34,97
14 240 Hr. Wisløff Norge HiT M 00:56:48,73
15 224 Odd Isak Henriksen Norge   M 00:57:18,46
16 226 Jørgen B. Christensen Danmark   M 00:57:24,26
17 244 Magnus Schön Sverige   M 00:57:40,90
18 218 Andreas Bull Trondsen Norge   M 00:58:36,96
19 222 Morten Petersen Danmark   M 00:58:36,96
20 227 Bjarne G. Petersen Danmark   M 00:58:53,34
21 232 Kay Scherer Germany   M 01:00:23,67
22 229 Theodor Bentioulis Sverige   M 01:01:40,68
23 246 Jørgen Haagensli Norge   M 01:04:09,19
24 236 Gudmund Klovning Norge   M 01:04:25,41
25 228 Hendrikus Leber Netherlands   M 01:15:01,21
26 253 Robert Krogh Norge   M 01:25:01,32
27 231 Per-Helge Skadberg Norge Avinor M 01:37:26,60

Bankett

Bankett med premieutdeling arrangeres etter løpet, lørdag 7. juni 2014 kl. 20:00. Pris: NoK 550,-/ pers. (inkl. mat og 2 drikkeenheter). Billetter kan kjøpes gjennom vår nettpåmelding eller på løpskontoret fredag 6. juni mellom kl. 18:00 og 20:00.

Banketten avholdes på Huset www.huset.no. Det vil være underholdning i forbindelse med markering av vårt 20 års jubileum. Premieutdelingen starter ca. kl. 21.30 (åpen for alle).

Sikkerhet og sanitet

På grunn av isbjørnfaren som gjelder i deler av løypetrasèen, er det bevæpnede isbjørnvakter postert rundt i løypa og på firehjulinger.

Det er ikke nødvendig at deltakerne bærer eget våpen. Røde Kors er tilstede ved start/ mål, og er også stasjonert langs løypa.

I tillegg har Longyearbyen Sykehus beredskap.

Flybilletter, overnatting, aktiviteter på Svalbard

 


For mer informasjon om Longyearbyen og Svalbard, kontakt Svalbard Reiseliv, svalbard.net

Løperkommentarer

http://www.marathonguide.com/races/racedetails.cfm?MIDD=564070609

Bilder/ Opplevelser

http://everybo.dy.fi/gallery/show_dir.pl?dir=59
http://homepage.ntlworld.com/anton.helm/sm/SM2008.html
http://www.arild.com/svalbard/svalbard.htm

Reportasjer etc.

http://www.kondis.no/spitsbergen-marathon-2012.5060910-127676.html

http://www.nrk.no/video/spitsbergen_maraton_gikk_av_stabelen_i_helgen/559C3BE18CFF33EC/

http://www.marathon.se/news/Article.cfm?NewsId=684990
http://www.marathonsallskapet.se/artiklar/A12.shtml
http://www.svalbardposten.no/node/864
Artikkel Running Free Magazine

Turoperatører

Lauf- Abenteuer (Tyskland)

Spitsbergen Marathon 6.juni 2015

Spitsbergen Marathon vil bli arrangert lørdag 6. juni 2015.

Påmelding via vår webside vil åpnes januar 2015.

Resultater Spitsbergen Marathon 2012

Maraton          
               
  Start nr Forename Last Name Distance Time    
W 20-29            
1 98 Maria Lund Paulsen Maraton Damer 20-29 år 04:00:18 , 6
W 30-39            
1 97 Pernille B Eidesen Maraton Damer 30-39 år 04:19:36 , 3
2 51 Anne Uhlig Maraton Damer 30-39 år 04:59:19 , 7
W 40-49            
1 53 Susanne Buettner Maraton Damer 40-49 år 04:23:37 , 6
2 54 Trine Håkonsen Maraton Damer 40-49 år 04:25:39 , 8
3 52 Christina Alexander Maraton Damer 40-49 år 04:57:45 , 5
W 50-59            
1 55 Britta Homer Maraton Damer 50-59 år 03:57:29 , 5
2 57 Petra Thoms Maraton Damer 50-59 år 04:01:52 , 0
3 56 Janice McClory Maraton Damer 50-59 år 04:57:45 , 7
W 60+            
1 58 Annick Blanc Maraton Damer 60+ 05:21:22 , 7
M 20-29            
1 63 Erik Schutz Maraton Herrer 20-29 år 03:48:48 , 8
2 99 Oliver Müllèr Maraton Herrer 20-29 år 04:00:18 , 8
3 60 Bjarte Benberg Maraton Herrer 20-29 år 04:38:34 , 7
4 61 Pietro Ploner Maraton Herrer 20-29 år 05:00:28 , 0
5 59 Alex Andersson Maraton Herrer 20-29 år 05:16:52 , 5
6 62 Johan Salomonsson Maraton Herrer 20-29 år DNF  
M 30-39            
1 68 Kalle Jensen Maraton Herrer 30-39 år 02:50:10 , 0
2 70 Christopher McGovern Maraton Herrer 30-39 år 03:16:22 , 7
3 73 Jan Billy Aas Maraton Herrer 30-39 år 03:17:23 , 4
4 64 Halvor Been Maraton Herrer 30-39 år 03:26:02 , 2
5 69 Balazs Koranyi Maraton Herrer 30-39 år 03:40:01 , 1
6 66 Samuel Duc Maraton Herrer 30-39 år 03:59:47 , 0
7 65 Kjetil Dahl Maraton Herrer 30-39 år 04:25:31 , 9
8 67 Mikael Holm Maraton Herrer 30-39 år 04:38:30 , 2
M 40-49            
1 78 Gertjan Lahuis Maraton Herrer 40-49 år 03:19:25 , 1
2 76 Jean Pareyn Maraton Herrer 40-49 år 03:29:18 , 3
3 77 Damian Korzuch Maraton Herrer 40-49 år 03:34:38 , 8
4 74 Klaus Egedesø Maraton Herrer 40-49 år 04:02:22 , 5
5 80 Jan Olav Sæter Maraton Herrer 40-49 år 04:20:19 , 3
6 75 Patrik Hernwall Maraton Herrer 40-49 år 04:20:29 , 8
7 79 Siegfried Palmer Maraton Herrer 40-49 år 04:43:42 , 4
M 50-59            
1 86 Theo Schoofs Maraton Herrer 50-59 år 03:33:01 , 1
2 88 Juergen Sinthofen Maraton Herrer 50-59 år 03:47:45 , 7
3 85 Joachim Risch Maraton Herrer 50-59 år 04:08:06 , 8
4 89 Albrecht Tanzer Maraton Herrer 50-59 år 04:17:05 , 9
5 82 Uwe Gartmann Maraton Herrer 50-59 år 04:24:38 , 4
6 84 Peter Luedke Maraton Herrer 50-59 år 04:51:17 , 9
7 87 Ronald Schutz Maraton Herrer 50-59 år 04:53:32 , 5
8 81 Serge Duc Maraton Herrer 50-59 år 04:56:05 , 1
9 83 Ron Harz Maraton Herrer 50-59 år 05:21:23 , 1
M 60+            
1 90 Herman Schaekers Maraton Herrer 60+ 03:43:59 , 7
2 92 Luigi Ploner Maraton Herrer 60+ 04:01:46 , 1
3 91 Richard Holmes Maraton Herrer 60+ 04:44:23 , 8
               
Half Maraton          
               
  Start nr Forename Last Name Distance Time    
W 20-29            
1 134 Maja Aarland Halvmaraton Damer 20-29 år 01:40:37 , 9
2 130 Linn Asplin Halvmaraton Damer 20-29 år 01:47:46 , 1
3 131 Ingrid Myrnes Hansen Halvmaraton Damer 20-29 år 02:02:13 , 3
4 177 Gry Elise Barlund Halvmaraton Damer 20-29 år 02:05:46 , 8
5 132 Ragnhild Schrøder Hansen Halvmaraton Damer 20-29 år 02:22:26 , 7
6 133 Erin Schutz Halvmaraton Damer 20-29 år 02:56:39 , 7
W 30-39            
1 142 Elna Persson Halvmaraton Damer 30-39 år 01:49:01 , 8
2 139 Ellen Eckhoff Holsvik Halvmaraton Damer 30-39 år 01:52:09 , 2
3 136 Elin Fjellström Halvmaraton Damer 30-39 år 01:53:41 , 7
4 141 Katarina Magnusson Halvmaraton Damer 30-39 år 01:53:42 , 0
5 137 Ingrid Handeland Halvmaraton Damer 30-39 år 02:06:18 , 2
6 140 Mariann Leland Halvmaraton Damer 30-39 år 02:13:06 , 1
7 135 Anne Helene Krog Enger Halvmaraton Damer 30-39 år 02:21:15 , 0
W 40-49            
1 145 Maria Johansson Halvmaraton Damer 40-49 år 02:05:34 , 8
2 150 Anne Westerheim Halvmaraton Damer 40-49 år 02:08:10 , 9
3 146 Lise Gandrup Jørgensen Halvmaraton Damer 40-49 år 02:11:20 , 4
4 144 Karin Høøg Halvmaraton Damer 40-49 år 02:19:11 , 0
5 147 Ingela Larsson Halvmaraton Damer 40-49 år 02:19:11 , 3
6 149 Karin Rørbech Halvmaraton Damer 40-49 år 02:26:47 , 3
7 143 Nola Bredal Halvmaraton Damer 40-49 år 03:01:40 , 8
W 50-59            
1 178 Margareth Rørvik Halvmaraton Damer 50-59 år 02:07:02 , 1
2 151 Jeanne Holmes Halvmaraton Damer 50-59 år 02:09:10 , 1
3 153 Janet Schutz Halvmaraton Damer 50-59 år 02:48:29 , 8
4 152 Silvia Koschwitz Halvmaraton Damer 50-59 år 04:04:40 , 8
W 60+            
1 154 Ute Mueller Halvmaraton Damer 60+ 02:19:16 , 9
2 155 Kirsten M. Stifjell Halvmaraton Damer 60+ 02:33:10 , 9
M 16-19            
1 182 Borislav Pavlovic Halvmaraton Herrer 16-19 år 01:53:32 , 3
M 20-29            
1 156 Stefan Ekehaug Halvmaraton Herrer 20-29 år 01:44:08 , 1
2 176 Joachim Myhrvang Halvmaraton Herrer 20-29 år 02:05:47 , 0
M 30-39            
1 181 Håkon Stenbakken Halvmaraton Herrer 30-39 år 01:23:28 , 7
2 159 Jonas Eriksson Halvmaraton Herrer 30-39 år 01:46:11 , 6
3 158 Niklas Brådenmark Halvmaraton Herrer 30-39 år 01:49:02 , 2
4 157 Thomas Bigset Halvmaraton Herrer 30-39 år 01:55:00 , 3
5 160 Allan Hansen Halvmaraton Herrer 30-39 år 01:57:18 , 5
6 164 Stian Pettersen Halvmaraton Herrer 30-39 år 01:59:07 , 9
7 175 Stein-Ove Johannessen Halvmaraton Herrer 30-39 år 02:02:49 , 6
8 163 Thorsten Mathias Halvmaraton Herrer 30-39 år 02:20:41 , 3
9 180 Matthew Schütz Halvmaraton Herrer 30-39 år 02:56:40 , 0
M 40-49            
1 168 Robert Oldenburg Halvmaraton Herrer 40-49 år 02:05:50 , 1
2 166 Ole F. Holleufer Halvmaraton Herrer 40-49 år 02:20:02 , 2
3 167 Nils Holm Jørgensen Halvmaraton Herrer 40-49 år 02:24:02 , 1
4 169 Dag Christer Øverland Halvmaraton Herrer 40-49 år 02:26:11 , 9
5 165 Tom Breivik Halvmaraton Herrer 40-49 år 02:35:12 , 2
M 50-59            
1 174 Erling Søraa Halvmaraton Herrer 50-59 år 01:47:14 , 1
2 179 Karl Johan Jakola Halvmaraton Herrer 50-59 år 01:53:33 , 5
3 173 Klaus Schulze-Frerichs Halvmaraton Herrer 50-59 år 01:57:30 , 3
4 170 Ola Bostadløkken Halvmaraton Herrer 50-59 år 02:20:25 , 0
5 171 Morten Dyndahl Halvmaraton Herrer 50-59 år 02:54:30 , 2
6 172 Andreas Kaemper Halvmaraton Herrer 50-59 år DNF    
               
Spitsbergenmila m/tid        
               
  Start nr Forename Last Name Distance Tid    
1 206 Sofia Skaar Spitsbergmila Damer (med tid) 00:50:06 , 2
2 207 Jorunn Marie Thon Spitsbergmila Damer (med tid) 00:50:08 , 6
3 222 Åsne Stokke Hansteen Spitsbergmila Damer (med tid) 00:51:35 , 1
4 220 Mari Nilsen Spitsbergmila Damer (med tid) 00:56:15 , 4
5 221 Inger Aarvaag Stokke Spitsbergmila Damer (med tid) 00:57:37 , 8
6 201 Heidi Jorunn Brun Spitsbergmila Damer (med tid) 00:59:51 , 4
7 202 Kari Torill Guldahl Spitsbergmila Damer (med tid) 01:00:13 , 6
8 204 Grete Rian Spitsbergmila Damer (med tid) 01:00:37 , 9
9 203 Rosa-Tsigereda Kidane Spitsbergmila Damer (med tid) 01:05:05 , 7
10 225 Anniken Martinussen Haldorsen Spitsbergmila Damer (med tid) 01:05:17 , 5
11 224 Ann Iren Martinussen Spitsbergmila Damer (med tid) 01:05:29 , 1
12 216 Susanne Been Spitsbergmila Damer (med tid) 01:06:32 , 1
13 205 Kristin Schutz Spitsbergmila Damer (med tid) 01:12:01 , 4
               
1 208 Runar Bråthen Spitsbergmila Herrer (med tid) 00:44:14 , 6
2 217 Flavio Mariazzi Spitsbergmila Herrer (med tid) 00:45:15 , 6
3 226 Paul Martinussen Haldorsen Spitsbergmila Herrer (med tid) 00:49:40 , 9
4 218 Jonas Lissner Spitsbergmila Herrer (med tid) 00:52:04 , 3
5 219 Tobias Lissner Spitsbergmila Herrer (med tid) 00:55:17 , 9
6 209 Odd Henriksen Spitsbergmila Herrer (med tid) 00:55:22 , 9
7 212 Terje Roalkvam Spitsbergmila Herrer (med tid) 00:55:30 , 0
8 223 Viggo Svendsen Spitsbergmila Herrer (med tid) 00:58:45 , 1
9 211 Fredrik Olsson Spitsbergmila Herrer (med tid) 01:05:16 , 2
10 214 Rune Slora Spitsbergmila Herrer (med tid) 01:10:00 , 8
11 210 Ronald McGovern Spitsbergmila Herrer (med tid) 01:18:52 , 1
12 215 Jon Arne Ulvøen Spitsbergmila Herrer (med tid) 01:21:14 , 7
               
MINIMILA m/tid          
               
  Start nr Fornavn Etternavn Klasse Tid    
1 400 Ida Sofie Alnæs Minimila jenter 12år 00:16:19 , 5
2 401 Frida Krystad Minimila jenter 12år 00:17:36 , 6
               
1 402 Snorre Svarstad Minimila gutter 9år DNF    
               
1 403 Sivert Svarstad Minimila gutter 11år 00:16:08 , 2
               
    Spitsbergenmila         
               
    Startnr Forname Last name      
    300 Håkan Eriksson      
    301 Daniel Husdal      
    302 Margaret Mauset      
    303 Anita Utsi      
    304 Knut A.L. Ødegaard      
    305 Amalie Henriksen      
    306 Dagrun Bakketun Hansen      
    307 Wenche Sørensen      
    308 Martin Sandnes      
    309 May-Lill Eggan      
    310 Anne-Lise Bjerkeng      
    311 Ruth Scham      
    312 Ragnhild Solbakk      
    313 May Granstrøm      
    314 Ragne Vatnebryn      
    315 Tabuya Makhaya      
    316 Hanne Jensen      
    317 Trym Håkon Andersen      
    318 Trine Skogvang      
    319 Håvard Dyrkolbotn      
    320 Heidi Dyrkolbotn      
    321 Hedda Dyrkolbotn      
    322 Halvard Dyrkolbotn      
    323 Marianne Log Nyheim      
    324 Kristin Bredal Berge      
    325 Tone Hvedding Krogstad      
    326 Per Arne Krogstad      
    327 Kine Stiberg      
    328 Tove Klausen      
    329 Svein Mella      
    330 Benjamin Alnæs      
    332 Max Kopp-Alfheim      
    333 Lars Erik Alfheim      
    334 Arne Olav Eide      
    335 Tommy Pedersen      
    336 Kjersti  Holte      
    337 Paul Andersen      
    338 Svein-Erik Svendsen      

Resultater Spitsbergen Marathon 2013

Spitsbergen Marathon 2013         
Resultater            
                 
Marathon Women            
                 
  Start nr Last Name Forename Club Nation Time    
                 
  20-29 year            
1 1 Bangsund Kristin   Norge 04:49:57 , 5
2 2 Lodenius Frida   Sverige 05:13:41 , 7
  30-39 year            
1 7 Sjøkvist Vibeke Anine Go girls norge 03:45:16 , 7
2 5 Karlsson Elisabeth Jalles TC Sweden 04:37:01 , 2
3 6 Sigurdson Linnea   Sverige 04:37:01 , 5
4 3 Hlavackova Iva   Tsjekkia 05:03:57 , 9
5 4 Karlsson Lina En av två Sverige DNF    
  40-49 year            
1 12 Plassen Hilde Solland Haugesund idrettslag   03:11:17 , 7
2 10 Jørgensen Lene Ude Herlev løbeklub Danmark 03:57:00 , 4
3 11 Mueller Kerstin LT Karlsruhe Germany 04:58:31 , 7
  60+ year              
1 13 Heller Marlene   Germany 05:12:36 , 3
                 
Marathon Men            
                 
  Start nr Last Name Forename Club Nation Time    
  20-29 year            
1 17 Kulyakhtin Anton   Russland 03:25:56 ,  
2 20 Walla Gregor   Germany 03:29:16 , 8
3 18 Taule Christoffer   Norge 03:39:46 , 5
4 14 Czech Franz Spvgg Niederaichbach Tyskland 03:48:20 , 1
5 19 Thulin Olander Henric   Sverige 03:57:20 , 6
6 16 Hanneken Christian ESV Lingen Germany 04:49:57 , 1
7 15 Granslätt Joakim   Sweden 05:10:41 , 4
8 47 Pavlovic Borislav Svalbard Turn   DNF    
  30-39 year            
1 24 Kauppila Manu   Finland 02:47:05 , 5
2 27 Woodman Paul Orangegrove Athletics Club Nord-Irland 03:02:30 , 2
3 21 Asp Daniel IS8213 SWE 03:57:49 , 8
4 23 Franchi Lorenzo   ITALIA 04:01:55 , 1
5 26 Pauer Martin Campanarii Pragenses Sancti Viti CZE 04:03:58 , 4
6 48 Downey Denis     04:09:19 , 7
7 49 Bjørke Christian Nicolai SK Vidar   04:13:47 , 1
8 25 Kleimann David   Germany 04:33:34 , 8
9 22 Burke Ciaran   Irland 04:42:41 , 4
  40-49 year            
1 29 Heller Dirk   Germany 03:27:35 , 7
2 36 Tinus Lars Åsum Danmark 03:30:14 , 5
3 37 Wirgailis Vic Eisbären Switzerland 03:40:34 , 8
4 31 Lorentzen Uwe Herlev løbeklub Danmark 03:57:00 , 7
5 32 Mörtsell Mats Spårvägens vänner Sverige 04:07:16 , 0
6 30 Larsen Morten Ousted SIF - København Denmark 04:29:04 , 7
  50-59 year            
1 42 Petersson Joakim Väsby Triathlon Sverige 03:37:47 , 6
2 40 Kaufmann Markus Paris Vashers Switzerland 03:48:51 , 9
3 44 Wilhelm Thomas Lauftreff Wasserturm Sindelfingen Germany 04:39:10 , 0
4 41 Mancini Gabriele   italia 05:15:35 , 8
5 39 Heidengård L-Å En av två Sverige 05:25:17 , 8
6 45 Wutscher Rudi Team Lauf-Abenteuer Germany DNF    
  60+ year              
1 46 Taylor Peter   United Kingdom 03:50:03 , 6
                 
                 
Half Maraton Women          
                 
  Start nr Last Name Forename Club Nation Time    
                 
  20-29 year            
1 161 Sevestre Heidi     01:57:07 , 1
2 101 Steiger Nadine     02:01:19 , 6
3 100 Oksman Mimmi   Finland 02:03:20 , 7
4 164 Kivilä Henriikka     02:06:51 , 3
  30-39 year            
1 102 Emaneulsson Mia Arjeplogs SK Sverige 01:54:19 , 3
2 106 Mella Eli Thorsdatter Elixia Hillevåg Norge 01:59:06 , 5
3 105 Mella Silje High Paw Norge 02:00:56 , 8
4 108 Olofsson Tolofari Madeleine Sågarbo Sverige 02:19:56 , 1
  40-49 year            
1 158 Villumstad Hege TUIL friidrett  Norge 02:00:09 , 5
2 104 Håkonsen Trine Svalbard Turn Norge 02:04:04 , 8
3 103 Freund Natascha   Österrike 02:09:01 , 1
4 107 Månsson Irene   Sverige 02:24:20 , 3
5 117 Tilley Angela     02:49:41 , 6
  50-59 year            
1 114 Gjedrem Gro Anni Bjerkreim Norge 01:58:28 , 1
2 113 Borlaug Trude Strøm NIH BIL Norge 01:59:20 , 4
3 116 McAleer Joy OrangeGrove AC United Kingdom 02:04:13 , 3
4 112 Becker Elvira Team Lauf-Abenteuer Germany 02:16:12 , 6
5 118 Ulvesæter Torhild Telesport Bergen Norge 02:31:47 , 1
6 115 Koschwitz Silvia Berliner Seehunde Tyskland 03:55:18 , 6
  60+ year              
1 119 Meyer-Schall Ingrid Team Lauf-Abenteuer Germany 02:19:41 , 9
2 120 Stifjell Kirsten M. Tromsdalen UIL Norge 02:42:07 , 3
                 
Uten tid: 180 Børdal Marita          
                 
                 
Half Maraton Men            
                 
  Start nr Last Name Forename Club Nation Time    
                 
  20-29 year            
1 162 Anderson Rickard Elof Hansson Trade AB Sverige 01:37:45 , 4
2 123 Yulmetov Renat UNIS Russland 01:42:26 , 0
3 121 Franzen Philipp     01:46:40 , 8
4 155 Mulder Gijs     01:48:09 , 6
5 122 Karstensen Pål   Norge 02:02:10 , 4
  30-39 year            
1 129 Sluiter Ronald Hellas Utrecht Netherlands 01:27:01 , 8
2 160 Haug Trond Espen Sysselmannen Norge 01:32:25 , 2
3 125 Koster Sierdjan   Netherlands 01:36:58 , 8
4 131 Tölkkö Simo   Finland 01:40:56 , 8
5 130 Thorén Robert   Sverige 01:48:23 , 9
6 127 Langhout Niels   Netherlands 01:56:30 , 7
7 126 Kühn Wanja   Tyskland 01:57:31 , 6
8 124 Johannessen Stein-Ove Spitsbergen Travel Norge 01:58:44 , 0
9 128 Menge Björn   Tyskland 01:59:54 , #
  40-49 year            
1 140 Traberg Rolf Herlevløberne Danmark 01:24:32 , 1
2 136 Nilsson Anders   Sverige 01:25:25 , 4
3 157 Benjaminsen Sverre Tromsø Løpeklubb Norge 01:29:14 , 4
4 132 Brendlien Rune Svalbard Turn Norge 01:41:16 , 3
5 138 Stormoen Leif-Erik Svalbard Turn Norge 01:41:20 , 3
6 182 Becker Guenter Team Lauf-Abenteuer Germany 01:44:08 , 8
7 154 Skjevik Inge Airlift Norge 01:46:09 , 6
8 159 Sæter Jan Olav Longyearbyen brannvesen Norge 01:48:48 , 5
9 156 Palmer Sigfried   Germany 01:51:54 , 0
10 141 van den Berg Ronny   Nederland 01:54:16 , 7
11 133 Emaus Håvar GK   01:56:21 , 2
12 139 Taymour Elwy   Egypt 01:57:24 , 2
13 137 Ruhle Ernst-Olav   Tyskland&Norge 02:09:01 , 4
14 181 Preugschat Dirk   Tyskland 02:13:28 , 7
15 135 LeCouffe Ted   USA 02:17:06 , 7
16 134 Imrie-tvedt Lars Petter   Norge 02:22:33 , 9
  50-59 year            
1 163 Kaemper Andreas Team Lauf-Abenteuer   01:40:02 , 7
2 143 Caimi Marco ÄQUILIBRIS Switzerland 01:42:46 , 7
3 146 Nicolaisen Per Olaf Horten FIK Norge 01:44:50 , 7
4 142 Brun Alf Svea fritidsklubb Norge 01:45:49 , 2
5 148 Äremann Mikael SOK Knallen Sweden 01:53:06 , 9
6 147 Sehlström Pär Storumans IK Sverige 02:16:34 , 3
7 166 Buesse Thomas ESV Lingen Germany 02:20:59 , 6
8 145 Monsen Lars Rune   Norge 02:22:25 , 6
9 144 Kristiansen Bjarne Tejn IF Danmark 02:28:32 , 9
  60+ year              
1 150 Dahl Peter   Sverige 01:41:16 , 3
2 149 Bergman Lasse   Sverige 02:00:17 , 9
3 152 Olofsson Kenneth Sågarbo Sverige 02:11:02 , 8
4 153 Westling Björn Sågarbo Sverige 02:19:56 , 5
5 151 Eriksson Hans-Erik Sågarbo Sverige 02:19:56 , 9
                 
Uten tid 179 Vågen Gunnar          
                 
                 
Spitsbergenmila  Women          
                 
  Start nr Forename Last Name Club Nation Time    
                 
1 239 Skauerud Mette Sportsklubben Vidar Norge 00:41:48 , 9
2 204 Bergli Eve Vangsnes Skattedirektoratet BIL Norge 00:45:12 , 7
3 215 Skaar Sofia Svalbard Turn Norge 00:50:20 , 6
4 254 Brandner Melissa   United Kingdom 00:51:53 , 2
5 208 Keppie Christina Herlevløberne Danmark 00:51:53 , 7
6 236 Nuuttila Hanna Katariina   Finland 00:53:29 , 5
7 212 Rylev Kirstine   DK 00:54:59 , 2
8 203 Ársælsdóttir Linda   Iceland 00:55:05 , 6
9 210 Leland Mariann Svalbard Turn   00:56:07 , 5
10 245 Høvding Davidsen Kaja Svalbard Turn   00:56:07 , 8
11 214 Schütz Kerstin   Germany 00:56:38 , 7
12 205 Drotikova Tatiana Svalbard Turn   00:57:59 , 8
13 213 Sairanen Eeva   Finland 00:58:30 , 3
14 201 Aljas Evelin Svalbardturn ESTONIA 00:59:20 , 7
15 248 Mogård Sigrid Sjurelv Hit & Run   01:00:39 , 6
16 209 Krystad Frida Svalbard Turn Norge 01:03:02 , 6
17 202 Alnæs Ida Sofie Svalbard Turn   01:03:10 , 8
18 206 Emaus Heidi Susann     01:03:24 , 5
19 238 Martinussen Ann-Iren   Norge 01:07:38 , 6
20 200 Ahlberg Monica   Sverige 01:09:55 , 1
21 235 van den Berg Anja   Nederland 01:10:20 , 6
22 246 Pettersson Christina     01:23:35 , 9
23 207 Hoel Mari-Anne   Norge 01:25:59 , 1
                 
Spitsbergenmila  Men          
                 
  Start nr Last Name Forename Club Nation Time    
                 
1 244 Laska Michal PKS Hornsund / KS Kandahar 00:42:12 , 7
2 250 Aam Svein Volda   00:43:07 , 8
3 225 Gunnarstorp Carsten Fossum Norway 00:46:38 , 2
4 253 Sømme Frode Svalbard Turn Norge 00:47:20 , 3
5 227 Haug Lasse ATOM Norge 00:48:00 , 5
6 243 Kopp-Alfheim Max Svalbard Turn Norge 00:49:28 , 8
7 219 Alnæs Benjamin Svalbard Turn   00:49:55 , 3
8 211 Alnæs Øyvind Svalbard Turn Norge 00:49:55 , 7
9 221 Brendlien Vebjørn Svalbard Turn Norge 00:51:13 , 3
10 224 Friis Boje   DK 00:51:14 , 8
11 249 Skogvik Aksel-Roald Sjurelv Optik   00:51:52 , 8
12 223 Frank Erik   Sverige 00:52:48 , 9
13 241 Husdal Daniel Svalbard Turn Norge 00:52:50 , 8
14 230 Lind Werner   norge 00:53:01 , 8
15 240 Nilsen Thomas Liverbirds Svalbard Norge 00:53:19 , 9
16 242 Alfheim Lars Erik Svalbard Turn Norge 00:53:39 , 9
17 228 Henriksen Odd Isak Gusmurjavri IL Norge 00:54:05 , 2
18 252 Higraf Pål Svalbard Turn Norge 00:55:56 , 9
19 266 Schuetz Martin   AUSTRIA 00:56:38 , 9
20 222 Frank Per   Sweden 00:56:40 , 4
21 247 Jansen Martin     00:57:03 , 3
22 220 Bergli Håvard Adv.fa Bergli BIL Norge 00:57:30 , 8
23 233 Skadberg Per Helge Avinor Norge 00:58:22 , 2
24 251 Leithe John Erik Svalbard Turn Norge 00:59:19 , 5
25 237 Svendsen Viggo   Norge 00:59:50 , 9
26 229 Leland Erik   Norge 01:00:45 , 9
27 218 Ahlberg Göran   Sverige 01:10:28 , 6
                 
                 
                 
Spitsbergenmila  without timing        
                 
  Start nr Last Name Forename Club Nation Time    
  339 Blanchet Marie-Anne          
  340 Noss Amund          
  341 Lundèn Marcus          
  342 Mortensen Bente Mari          
  343 Jenssen Eva Therese          
  344 Bjørsvik Ane Hammervoll        
  345 McMenemin Stewart          
  346 McMenemin Rhona          
  347 Higraf Martin          
  348 Avenius Malin          
  349 Svein  Mella          
  350 Mäkinen Juha          
  351 Skålholt Mette          
  352 Baltzerzen Jeanette          
  353 Sundt Kari Anne          
  354 Teigum Kathrin          
  355 Hole Vigdis          
  356 Sandnes Martin          
  357 Jensen Vigdis          
  358 Bjørnstad Lise          
  360 Ianssen Irene          
  361 Sommerseth Sissel          
  362 Eriksen Roger          
  363 Jensen Hanne          
  364 Andersen Trym Håkon          
  365 Baltzersen Andrè          
  366 Morgestad Marit          
  367 Sørum Eli Ytterdal          
  368 Jon Kristian          
                 
Spitsbergensprinten          
                 
  Start nr Etternavn Fornavn Klubb   Tid    
                 
Gutter under 11 år              
  408 Aamodt Erland     00:27:54 , 3
  409 Ianssen Mathias Svalbard Turn Norge 00:15:28 , 2
  411 Svartstad Snorre   Norge 00:15:53 , 8
                 
Gutter 11-13 år              
1 410 Ianssen Carl Martin     00:14:51 , 3
2 412 Svartstad Sivert   Norge 00:15:22 , 9
3 404 Johannessen Noah Andreas Svalbard Turn Norge 00:19:35 , 3
                 
Gutter 13-16 år              
1 405 Stormoen Sondre Svalbard Turn Norge 00:14:32 , 7
                 
Jenter under 11 år              
  407 Aamodt Ymjer     00:21:08 , 1
                 
Jenter 11-13 år              
1 406 Berger Sofia     00:21:20 , 9

Resultater Spitsbergen Marathon 2014, oppdatert

Spitsbergen Marathon 7. juni 2014      
               
Maraton            
Plass Etternavn Fornavn Klasse Klubb Nasjon Tid
1 Falk Therese K30-39 Romerike Ultraløperklubb NO   03:34:49
2 Raistrick Eilidh K30-39 Highland Hill Runners / Skotland NO   03:36:19
3 Nabb Pernilla K30-39   FI   05:07:10
               
1 Kruth Elisabeth K40-49   SE   03:48:59
               
1 Messerschmidt Jacqueline K50-59 Team Lauf-Abenteuer DE   04:15:24
2 Häggdahl Anette K50-59   FI   04:25:37
3 Linton-Dahlöf Pia K50-59   SE   04:26:30
4 Gren Susanne K50-59   SE   04:34:08
5 Mckercher Rene' K50-59   US   05:17:46
6 Pihjalaniemi Tarja K50-59   FI   05:25:17
  Rhedin Christina K50-59   SE   DNF
               
1 Själin Max M20-29   SE   02:56:42
2 Bergrem Kjetil M20-29   NO   02:57:57
3 Amlien John Henry M20-29   NO   04:09:08
4 Pavlovic Borislav M20-29 Svalbard Turn NO   04:31:34
               
1 Semb Knut Harald M30-39 Gjerpen Friidrett NO   02:49:32
2 Polanski Tomasz M30-39 Manekin Pl   02:50:33
3 Norrgård Andreas M30-39   FI   02:58:59
4 Reidlinger Markus M30-39   AT   03:24:40
5 Brannkarr David M30-39   FI   03:34:52
6 Torrkulla Magnus M30-39   FI   03:38:14
7 Bacrania Minesh M30-39   US   03:44:32
8 Fahlbusch Markus M30-39   BE   04:09:33
9 Torp Frej M30-39   FI   04:20:37
10 Burke Ciaran M30-39   IE   04:39:07
               
1 Vestøl Svein M40-49   NO   03:06:43
2 Skogmann Frode M40-49 Sykkelreise AS NO   03:25:01
3 Mandell Jonny M40-49   FI   03:38:25
4 Candore Gianmario M40-49   GB   03:52:38
5 Peter Arlett M40-49   GB   03:52:38
6 Maasikrand Mart M40-49   EE   03:54:58
7 Gredmark Mattias M40-49   SE   03:55:12
8 Friedrich Holger M40-49 Laufgruppe Kömmerling DE   04:08:48
9 Van Muijden Steven M40-49   NL   04:11:13
10 Moloney John M40-49   IE   04:12:29
11 Baron-Escamez Domingo M40-49   ES   04:13:57
12 Hjort Leif M40-49   FI   04:16:44
13 Strueder Karsten M40-49   DE   04:31:30
14 Larsen Claus M40-49   DK   04:32:38
15 Vestergård Christian M40-49   FI   04:56:42
               
1 Grätz Roger M50-59   DE   03:45:24
2 Kronander Ulf M50-59   SE   03:47:10
3 Vestmoen Sigbjørn M50-59   NO   03:53:34
4 Beijar Roland M50-59   FI   03:57:18
5 Messerschmidt Lutz M50-59 Team Lauf-Abenteuer DE   03:59:19
6 Kämper Andreas M50-59 Team Lauf-Abenteuer DE   03:59:38
7 Gren Tony M50-59   SE   04:15:11
8 Holm Sixten M50-59   FI   04:19:29
9 Häggdahl Kent M50-59   FI   04:25:37
10 Bücher Marc M50-59 TV Idstein 1844 DE   05:09:08
11 Pihjalaniemi Markku M50-59   FI   05:25:18
               
1 Granholm Göte M60+   FI   03:40:52
2 Koskinen Markku M60+   FI   03:55:28
3 Hoem Jan M60+   NO   04:03:43
4 Uusitalo Reino M60+   FI   04:23:02
5 Watne Øyvind M60+ Kondis NO   04:25:04
6 Modin Olle M60+   SE   05:02:50
               
Halvmaraton            
Plass Etternavn Fornavn Klasse Klubb Nasjon Tid
               
1 Strøm Solli Lotte K20-29   NO   01:39:11
2 Brown Elissa K20-29   NO   01:59:52
3 Sandholtbråten Ida K20-29   NO   02:03:04
4 Stien Nina Regine K20-29 NTNUI - Friidrett NO   02:05:10
5 Duxbury Charlotte K20-29   UK   02:05:28
6 Bergstrand Maja K20-29   SE   02:14:13
7 Nordgård Ida Kessel K20-29   NO   02:14:43
8 Anyon Natasha K20-29   UK   02:18:38
9 Bårdsen Kaisa K20-29   NO   02:23:48
               
1 Livendahl Madeleine K30-39   CH   01:50:41
2 Bjolin Hanna K30-39   FI   01:54:00
3 Bostadløkken Ida Pallin K30-39   NO   01:57:54
4 Salviati Alessia K30-39   IT   02:03:48
5 Grenvald Julie Cornelius K30-39   NO   02:14:43
6 Tander Gellerbrant Bea K30-39   SE   02:15:38
7 Nissdal Olin Lisa K30-39   SE   02:15:39
8 Johansson-Karlsson Emma K30-39 Svalbard Turn NO   02:18:29
9 Leupelt Verena K30-39   DE   02:24:20
10 Jorgas Jana K30-40   DE   DNF
               
1 With Marit Helen K40-49   NO   01:50:41
2 Johnsen Ruth Lill Hamarheim K40-49   NO   02:00:45
3 Westerheim Anne K40-49   NO   02:00:48
4 Strandberg Christina K40-49   SE   02:07:19
5 Stokkenes Grethe K40-49   NO   02:09:05
6 Fadum Hege Sveaas K40-49   NO   02:21:46
               
1 Nygård Maria K50-59   FI   02:03:59
2 Rudland Embjørg K50-59   NO   02:05:00
3 Ekblad Stenhammar Lisbet K50-59   SE   02:27:28
               
1 Nymark-Engman Brita K60+   FI   02:29:46
2 Wik Inger K60+   FI   02:29:46
3 Benjaminsen Lillian K60+   NO   02:36:43
4 Stifjell Kirsten M. K60+ TUIL Tromsdalen Friidrett NO   02:43:42
5 Sach Anita K60+ Team Lauf-Abenteuer DE   03:03:23
               
1 Ekblad Leo M16-19   SE   02:00:40
               
1 Torp Sindre M20-29 Nothern runners NO   01:27:00
2 Sach Alexander M20-29 Basketballverein Tusli- Berlin DE   01:44:03
               
1 Kundrat Matthew M30-39   US   01:45:57
2 Wilhelmsen Guttorm M30-39   NO   01:51:54
3 Ekman Conny M30-39   FI   01:54:02
4 Gillzzaoui Henrik M30-39   SE   01:57:14
5 Keller Georg M30-39   CH   01:57:23
6 Haug Lasse M30-39   NO   02:04:48
7 Hammarstedt Peter M30-39   SE   02:04:55
8 Haupt Sandro M30-39   DE   02:13:49
9 Vander Stichele Koen M30-39   BE   02:31:40
               
1 Stormoen Leif-Erik M40-49 Svalbard Turn NO   01:35:05
2 Flesvik Jahn-Helge M40-49   NO   01:40:36
3 Van Den Berg Ronny M40-49   NL   01:51:48
4 Tabaudon Denis M40-49   CH   01:57:22
5 Sæter Jan Olav M40-49 Longyearbyen brann og redning NO   01:58:32
               
1 Engberg Mats M50-59 Austevoll Idrettsklubb SE   01:43:33
2 Nilsson Mikael M50-59   SE   01:47:00
3 Bostadløkken Ola M50-59   NO   02:01:41
4 Thomsen Svein M50-59 Fjeld Løbeklubb/Cad Consult As NO   02:04:29
5 Stokkenes Lars Tore M50-59   NO   02:09:06
6 Ekblad Peter M50-59   SE   02:51:02
               
1 Bjørsvik Arvid M60+ Viking NO   01:54:53
2 Andersen Poul M60+   DK   02:06:53
3 Timmerling Arne M60+   SE   02:22:08
               
Spitsbergen Mila             
Plass Etternavn Fornavn Klasse Klubb Nasjon Tid
               
1 Skaar Sofia K11-100 Svalbard Turn SJ   00:51:32
2 Skogvold Silje K11-100 Multiconsult NO   00:55:20
3 Järvinen Taina K11-100   FI   00:56:20
4 Strandberg Malin K11-100   SE   00:56:51
5 Nilsen Margaret K11-100   NO   00:57:30
6 Forbes Sarah K11-100   CH   00:57:32
7 Pedersen Trude K11-100   NO   00:58:03
8 Semenzato Martina K11-100   IT   00:59:56
9 Blix Fru Byaasen K11-100   NO   01:00:04
10 Hvedding Krogstad Tone K11-100 Svalbard Turn NO   01:01:46
11 Bugge Eirin K11-100 Northern Runners NO   01:02:47
12 Gulliksen Jeanette K11-100   NO   01:03:38
13 Rian Grete K11-100   NO   01:04:33
14 Hermesmeier Renate K11-100   DE   01:06:25
15 Möuts Anette K11-100   FI   01:07:16
16 Van Den Berg Anja K11-100   NL   01:10:16
17 Cleven Petra K11-100   DE   01:10:24
18 Landsten Elisabeth K11-100   SE   01:10:26
19 Erzaas Fru Øvre K11-100   NO   01:10:35
20 Jacobsen Fru Nedre K11-100   NO   01:11:40
21 Nilsen Amanda K11-100   NO   01:21:01
22 Jenssen Eva Therese K11-100 Svalbard Turn NO   01:21:44
23 Andresen Fru Rasta K11-100   NO   01:35:09
24 Bücher Susanne K11-100 TV Idstein 1844 DE   02:35:41
               
               
1 Hjeltnes Geir Åge M11-100   NO   00:40:13
2 Schwenn Oliver M11-100   DE   00:44:36
3 Robert Weber M11-100   CH   00:46:40
4 PEDERSEN Asgeir Domaas M11-100 Svalbard Turn NO   00:47:34
5 Alnæs Benjamin M11-100   NO   00:48:08
6 Stormoen Sondre M11-100 Svalbard Turn NO   00:48:08
7 Alnæs Øyvind M11-100   NO   00:48:13
8 Higraff Martin  M11-100 Svalbard Turn NO   00:52:28
9 Husdal Daniel M11-100   NO   00:52:30
10 Kristensen Trym M11-100   NO   00:52:45
11 Andersen Vidar M11-100   NO   00:53:10
12 Henriksen Odd M11-100   NO   00:53:54
13 Krogstad Per Arne M11-100 Svalbard Turn NO   00:54:17
14 Leithe John-Erik M11-100   NO   00:55:43
15 Hjertsson Nicklas M11-100   SE   00:58:01
16 Nyhus Jostein M11-100 Svalbard Turn NO   00:58:08
17 Kristensen Tarjei M11-100   NO   00:58:29
18 Nilsen Thomas M11-100 Liverbirds Svalbard NO   00:59:15
19 Rognmo Johnny M11-100   NO   00:59:52
20 Hempenius Dagmar M11-100   NL   01:00:19
21 Tagliapietra Daniele M11-100   IT   01:00:36
22 Hildebrandt Marcus M11-100   DE   01:01:36
23 Johansen Svenn Are M11-100   NO   01:02:12
24 Brangi Giacomo M11-100   IT   01:02:21
25 Nordtug Magnar M11-100   NO   01:02:41
26 Berger Frank M11-100 Frankfurter Polarclub DE   01:02:51
27 Polanski Jan M11-100 Ciep?obud PL   01:06:47
28 Ravik Alexander M11-100   NO   01:09:50
29 Engman Ulf M11-100   FI   01:17:23
30 Wik Jan-Erik M11-100   FI   01:17:23
31 Kuurberg Matti M11-100   SE   01:25:19
32 Långhede Bo M11-100 Vilsta ik Eskilstuna SE   01:40:31
               
Minimila 11-15 år            
  Ianssen Mathias     NO   00:16:15
  Ianssen Carl Martin     NO   00:16:38
               
Spitsbergen Mila uten tidtaking          
  Bjørsvik Ane          
  Eriksen Gudmund          
  Gjerløw Knut          
  Gustavsson Monica          
  Kjølberg Bjørn          
  Skrede Vegard          
  Svendsen Sven-Erik          
  Vingen Anita          
  Hollum Arild          
  Vestmoen Einrun          
  Jensen Hanne          
  Folde Vigdis          
  Eidesen Pia Bronken          
  Andersen Hanne Linda Sollied          
  Johannessen Noah Andreas          
  Bostadløkken Torill          
  Johannessen Stein Ove